Život bez internetu? Nepředstavitelné!

Dnešní děti se narodily už do doby, kdy je počítač ve skoro každé domácnosti. Ale mnozí z vás si pamatují, jaké to bylo, když ještě počítače nebyly zcela všední záležitostí, natožpak internet. Já osobně jsem se narodila do doby, kdy se počítače teprve postupně rozjížděly a zanedlouho si je pořizovala každá druhá rodina. A jsem vděčná za to, že jsem prožila normální dětství s minimem jakýchkoliv vymožeností a naopak plné přírody a běhání s ostatními dětmi venku.

Ale jaké to vlastně bez těch počítačů bylo? Vzpomene si na to dnes někdo z nás? Rozhodně jsme víc komunikovali, jelikož odeslat bezplatnou zprávu přes internet nešlo, nanejvýš jsme mohli poslat SMS z mobilu, ale převážně jsme si povídali z očí do očí. Také jsme měli více času na jiné koníčky a zájmy, protože, přiznejme si to, počítač a hlavně tedy internet nám bere spoustu času. 

Samozřejmě ne všichni se tohohle s příchodem počítačů vzdali, ale většinu z nás to stejně láká „podívat se, co je nového", i když předem tušíme, že vesměs nic. Zkrátka internet je velký „žrout" času a to víme asi všichni.

Dokážete si vůbec představit život bez počítače a internetu – tedy bez sociálních sítí, internetových encyklopedií, zpravodajských serverů a mnohých dalších? Skoro nepředstavitelné, že? Navíc k mnohým profesím je počítač nutností a spoustu lidí by bez něj práci prostě nemělo. A co já vlastně teď dělám? Píšu článek, který si přečtete, a to vám zabere pár minut, ukradlo vám to tedy pár minut vašeho života, ale možná vás to donutí zamyslet se, jak moc by vás bytí bez počítače omezovalo.

Například by bylo mnohem těžší se dostat k jakýmkoliv informacím a troufám si říct, že lidé by byli trošku hloupější. Možná trošku přeháním, ale přesto – mnoho z nás si chodí na internet zjišťovat spoustu informací, ať už do školy, do práce, nebo jenom proto, že se sami chceme dozvědět něco nového. Máme zkrátka možnost najít si o čemkoliv kvantu informací, a potom už záleží jenom na nás, jak s těmito informacemi naložíme.

Takže i když nám počítač i internet berou spoustu času, myslím si, že je dobře, že máme tu možnost si užívat všech vymožeností, které nám tyto prostředky nabízí. Přece jen záleží jen na nás, kolik času na internetu strávíme, a jak tento čas využijeme.

Foto: opusfidelis.com