Zapojte se do dalšího ročníku Ukliďme Česko

Ukliďme Česko

Miinulý rok probíhal v České republice první ročník dobrovolné úklidové akce Ukliďme Česko, v niž šlo o úklid okolí, likvidaci černých skládek a také o zaangažování různých zájmových skupin jako jsou například školy, sdružení, státní správa a firmy. Součástí této akce je i projekt ZmapujTo, díky němuž bylo nahlášeno a zaneseno do mapy přes 2500 černých skládek. Loni se akce zúčastnilo na 6000 dobrovolníků, kteří na 280 místech sesbírali 350 tun odpadu. Ukliďme Česko získalo hned v prvním roce ocenění E.ON Energy Globe Award za příspěvek k šetření životního prostředí a spoření energie.

Ukliďme Česko 3
Ve druhém ročníku projektu Ukliďme Česko, jehož patronem je opět Ministerstvo životního prostředí, dochází k několika změnám. Tou nejdůležitější je změna termínu konání akce z května na duben. V loňském květnu se totiž ukázalo, že je již příroda probuzena a odpadky se ztrácí v jejím bujném porostu.

Ukliďme Česko 2015 se bude konat již v sobotu 18. 4. 2015.

Mezi další novinky patří také zavedení možnosti pořádat úklidy pod hlavičkou Ukliďme Česko i v alternativních termínech, čehož mohou využít například firmy nebo školy k uspořádání firemních nebo školních úklidů. Rovněž se počítá s větší podporou místních organizátorů úklidových akcí v podobě pracovních pomůcek.

Zapojte se do projektu Ukliďme Česko i Vy.

Ať už jako dobrovolník, organizátor nebo můžete zvolit i jinou formu pomoci. Nebuďme lhostejní ke svému okolí a přírodě.

Kompletní přehled, jak se lze do akce zapojit naleznete na stránce  Ukliďme Česko – Jak se zapojit
Další informace včetně mapy černých skádek naleznete na stránce porjektu Ukliďme Česko

Roman

redaktor Cool magazine