Vydejte se cestou do Tolkienové Středozemě

Vydejte se cestou do Tolkienové Středozemě

Tolkien si získal po celém světě fanoušky hlavně díky dílům jako Pán Prstenů a Hobit. Právě díky nim patří mezi nejznámějším spisovatelům. Google je oblíbený hlavně kvůli poskytovaným službám a několika inovacím. Proto je jedna z nejznámějších společností světa. A co se stane, když se dvě ikony spojí dohromady? Není to řada odkazů ve vyhledávači, ani video na YouTube. Možná by se jedno našlo, ale to je pouze upoutávka na experiment Google – A Journey Through Middle Earth, o který tu právě jde.

Cesta Středozemí je experiment, který není určen pouze pro skalní fanoušky Tolkiena, anebo filmů na jeho motivy. Nabízí nám pohled na vymoženosti moderních internetových technologií a interaktivní zážitek, na který stačí jen webový prohlížeč. Jeho základem je mapa, kterou můžeme zkoumat a následně navštívit různé lokace tohoto světa. Minimálně jsou k dispozici tři, ale z videa víme, že by jich mělo být šest. Potom nám stránka nabízí prezentaci měst, postav a nakonec i mini hru. To všechno ve velmi atraktivním kabátě. Do Tolkienového světa se můžete podívat přes odkaz A Journey Through Middle Earth.

Projekt je primárně určený pro webový prohlížeč Google Chrome a zařízení s operačním systémem Android. V neposlední řadě připomínáme fanouškům Tolkiena, že třetí díl Hobita se začne promítat v kinech již za pár dnů.

Roman

redaktor Cool magazine