Víte jaké informace o vás shromažďuje Google ?

Google informace

Víte přesněji, kolik toho o vás ví společnost Google ? Poradíme vám, kde můžete zkontrolovat větší část informací, které o vás Google získal a jak s těmito daty dál pracovat.

Co vás zajímá a jaké máte koníčky

Aby společnost Google věděla, jakými reklamami vás má přes rozhraní AdWords masírovat aby jste na ně co nejvíce klikali, potřebuje o vás vědět co nejvíce. Od pohlaví přes váš věk až po konkrétní záliby. Informace sbírá z různých zdrojů, proto se o sobě můžete v Ads Settings dozvědět zajímavé věci. Na druhou stranu, údaje bývají často nepřesné. O mě si Google myslí, že jsem o 9 let mladší a mezi mé záliby patří brazilská hudba a bankovnictví. Pokud by jste chtěli Google ulehčit cílení reklamy a upřesnit informace, které o vás shromažďuje, v Google Ads Settings k tomu máte možnost.

google - ads setings

Odkaz: Google Ads Settings

Kde se nacházíte

Tato informace je již vážnější. Na základě pohybu zařízení s operačním systémem Android Google ví, kde jste se kdy nacházeli a tyto informace si ukládá několik měsíců. Údaje o vaší poloze získává přes appky a služby, zejména přes Google Maps. Férové je, že vám Google tyto data o lokalizaci (rozdělené do několika dní) spřístupní a zobrazí vám je na mapě. Tyto data si můžete i stáhnou ve formátu KML, ale co je možná ještě důležitější, můžete je smazat. Zda se však tímto způsobem vymažou navždy i ze serveru Google nikdo přesně neví.

google-maps

Odkaz: Google Maps – Location history

Vás účet a data na Google

Pokud chcete mít kopii své identity na Google uloženou doma, stačí označit jednotlivé služby, anebo si stálnout informace rovnou od všech služeb. Aby jste rozuměli, nepíšeme pouze o Ads profilech, ale o kompletním stáhnutí všech záložek, mailů z Gmailu, kontaktů, souborů z Drive, YouTube a lokalizačních dat.
Na závěr máme tip pro ty, kteří si potřebují vytvořit na Google účet (AdWords, AdSence aj.) a nechtějí si přitom zřizovat emailový účet Gmail. V tomto případě použijte odkaz zde.

google-ucet
Odkaz: Google účty – informace

Zdroj: Google

Roman

redaktor Cool magazine