Vila ve Stuttgartu podle Alexander Brenner Architects

Alexander Brenner Architects

Dům byl postaven ve vilové čtvrti jížního Stuttgartu na pozemku u okraje lesa. Jde o pečlivě navrženou a do nejmenšího detailu postavenou vilu, která vznikla ve spolupráci s Alexander Brenner Architects pro milovníky umění a jejich rodinu.

Alexander Brenner 1

Z prostranství u vchodu do areálu vede stříbřitá garážová struktura kolem horní zahrady s jezerem a "ranní terasou" s oblázkovou podlahou ke vchodu na severní straně. Vstupní hala pokračuje velkým jídelním stolem, který je osvětlen střešním oknem. Na tento prostor navazuje terasa oddělená odnímatelnou skleněnou stěnou vedoucí od podlahy až ke stropu, tudíž je v horkých letních měsících propojit vnitřní a venkovní prostory.

Alexander Brenner 2

Alexander Brenner 3

Alexander Brenner 4

Alexander Brenner 5

Pro saunu a parní lázeň byly vybrány teplé červené a zlaté barevné odstíny. Krytý plavecký bazén na druhé straně se prosklenou částí otevírá do jihozápadní části zahrady. Ještě úchvatnější je pohled z výše položené střešní terasy.

Alexander Brenner 6

Obývací prostor byl navržen jako bezpečnější a více osobní část domu. Dominuje mu široký krb. Skrz prosklenou stěnu na zadní straně dopadají světelné paprsky na stěnu s obrazy a sochami. Z jižní části , která funguje jako pracovna, vede úzké schodiště dolů do studia. Tento dvoupodlažní prostor slouží vystavení uměleckých děl – vášeň klienta. Hned vedle studia je sklad pro umělecká díla. Většinu plochy v úrovni zahrady zaujímá bazén a lázeňský areál.

Alexander Brenner 7

Alexander Brenner 8

Alexander Brenner 9

Kuchyň spojená s jídelnou funguje jako uzavřený prostor nebo díky širokým posuvným dveřím jako součást celku.

Alexander Brenner 10

Alexander Brenner 11

Alexander Brenner 13  Foto: Alexander Brenner Architects

Roman

redaktor Cool magazine