Vánoční reklama Apple přináší krásnou píseň od srdce

Apple reklama

Společnost Apple včera zveřejnila vánoční reklamu s názvem "Song". Reklama líčí dospívající dívku, která najde starou nahrávku své babičky Valerie se vzkazem a písní Love is Here to Stay, vzpomínku na svého zesnulého manžela Raymonda. Dále vidíme, jak se dívka tajně učí zpěv melodie a dává dohromady svůj vlastní doprovod na několik hudebních nástrojů. Pomoci software na notebooku Macbook Air promění píseň do digitální podoby a přikládá svůj vlastní záznam části písně vedle babiččiny. Ta si nahrávku poslechne na jejím iPadu Mini 3, promyšleném dárku od dívky s poznámkou "Duet, Press Play".

Úsilí marketingového týmu Apple je každý rok obdivuhodné. Přes některé první kritiky, které zmiňují, že tato emocionálně nabitá reklama není zcela neškodná, se Apple drží filozofie a způsobu, jak produkty využívat.

"S Mac, iPhone nebo iPad máte možnost vytvořit promyšlené, emocionální dárky a vzpomínky, které přesahují čas," popisuje reklamu Apple. "Může to být film nebo píseň, která přiblíží dvě generace blíž k sobě."

Aleš

redaktor Cool magazine