Vánoční Londýn aneb co vše vidět

Londýn

Vánoce jsou v plném proudu a možná vás čeká ještě cesta do zahraničí za odlišnou Vánoční atmosférou než je v České republice. My jsme se vydali do jednoho z nejkrásnějších měst, a to Londýna. A co vše si nesmíte nenechat ujít teď přes Vánoce?

Velké Londýnské osvětlení

Pro všechny milovníky pouličního osvětlení je Londýn naprosto perfektním místem. Nejen samotné centrum Londýna, ale také okolní části jsou naprosto nádherně vyzdobeny svítícími žárovičkami, které dělají jedinečnou atmosféru Vánoc. Pokud zavítáte na jednu z nejrušnějších světových ulic, a to Oxford street nebo Piccadilly, tak budete ohromeni, jak pohádkově vám budou tyto ulice připadat. Například na Oxford street můžete vidět nad 1778 zářících koulí, které jsou nad hlavami turistů. Oproti tomu Bond street, ta je ozdobená zářícími pavími péry. Dalším populárním místem je Covent Garden, kde je k vidění nádherný vánoční stromek a jako hlavní symbol je velký stříbrný sob, který je lákadlem pro mnohé turisty. 

Vánoce Londýn

Wonderland v Londýně

Největší Vánočním trhem v Londýně je právě Winter Wonderland. Na tento trh si připravte pevné nervy, především teď těsně před vánoci, protože je tu opravdu znát vánoční mánie. Avšak pokud už tu budete, tak můžete vidět nejen atrakce v podobě kolotočů, ale také nespočet stánků z celého světa, můžete si dát teplý punč nebo ochutnat tradiční světová jídla. Nechybí ani Santa a bohatá vánoční dekorace. A pokud vás baví bruslení, tak je tu připravená i velká plocha na bruslení.

London Wonderland

 Nádherné vánoční výlohy

To, že je Londýn centrem nakupování je znát především na Oxford Street a Bond street, kde jsou davy lidí, jen za účelem nakoupit co nejvíce oblečení, které jsou mnohdy opravdu výhodnější než v České republice. V těchto dnech vás možná ani nebude lákat oblečení, ale opravdu překrásné vánoční výlohy, které berou dech. Určitě u každé se zastavíte a vyfotíte si ji, protože toto jednoduše v České republice neuvidíte. 

Bruslení a památky

Bruslit a přitom se dívat na památky? V Londýně je to možné! Můžete se dívat na krásy velkého oka a okolí, kde je Big Ben a Parlament, a přitom si užívat zimní radovánky. Další připravené plochy k bruslení na vás čekají i National History Museum, Canary Wharf, West Hampstead a na dalších místech, kde budete zažívat neopakovatelnou atmosféru vánočního Londýna.

london

Vánoční nákupy

I když se budete nejspíše probojovávat přes turisty, kteří vyrazili do Londýna nakoupit vánoční dárky, tak věřte, že nákupy v Londýně vám nabídnou vše, co potřebujete. Nejen velký výběr, ale také výhodnější ceny jsou pro Londýn typické.

A co vy? Také se chystáte navštívit vánoční Londýn?  

Aleš

redaktor Cool magazine