Tvořit znamená objevovat a dávat radost

kreativní tvorba

Pro většinu lidí je těžké najít si takovou práci, která by je naplňovala a zároveň se stala něčím užitečná pro okolí. Inženýři, designéři nebo vědci si přejí vytvářet nástroje, které budou druzí používat. Přáním fotografa je zachytit jedinečný okamžik, touhou umělce je dotknout se lidských srdcí a tak bychom mohli pokračovat. Najít svojí radost a smysl však nespočívá ve velkých věcech, nachází se v maličkostech. Každý den můžete vytvořit dílo, které některé potěší a jiné inspiruje. Může jít o prostý nápad, o viditelnou zprávu, kterou spatří někdo, kdo zrovna potřebuje ve svém životě nějakou naději nebo inspiraci. Už jen tím děláte ze světa lepší místo.

creative 3

creative 2

creative

creative 6

creative 5

creative 4

Pro některé zase může být inspirací činnost lidí, o kterých se zmiňuji níže.

Dary Kondratyev a fantasty fotografie

Ruský fotograf Dary Kondratyev vytváří kouzelné fotografie, které se podobají re-interpretaci starých pohádek a legend. Modely na jeho fotografiích vypadají jako čarodějnice nebo princezny a cvičená zvířata působí stejně fantasticky.

Dary Kondratyev 1

Foto: Dary Kondratyev

Veverky Maxe Ellise

Do zvířat je rovněž nadšený i britský fotograf Max Ellis, kterého na svém dvorku jednoho dne upoutala veverka a když se dal do práce, vyšla z ní tato série skvěle inscenovaných záběrů divokých veverek.

Max Ellis 1

Foto: Max Ellis

Gravity od Michaela Grabe

O tom, zda je Michael Grab umělec nebo kouzelník není třeba spekulovat. Umění je kouzlení. Michael Grab má zalíbení vytvářet úžasné struktury za pomoci vyvažování kamenů, u nichž se zdá, že popírají fyzikální zákony. Tyto zdánlivě nemožné struktury vyžadují především intenzivní soustředění a meditativní zaměření. Pro Michaela se tato činnost proměnila z počáteční obyčejné zvědavosti v léčebný rituál, meditaci a zdokonalování se v umění designu.

Michael Grab

Foto: Michael Grab

Je spousta dalších činností. Jsou to nápady, které přicházejí náhle. Sny, které nám zůstávají, i když uděláme kompromis nebo špatné rozhodnutí. Ať už je to jakkoliv, každý zde máme určitý čas. Možná nemůžeme ovlivnit jak dlouhý bude, ale můžeme ovlivnit, jak ho chceme prožít.

Roman

redaktor Cool magazine