Tříletá holčička se rozhodla darovat vlasy dětem s rakovinou

Emily Jones

Když tříletá Emily Jones viděla fotky s malými dětmi, kteří neměli vlasy protože trpí rakovinou, věděla, co má dělat: ostřihat si vlasy, aby je mohla darovat na výrobu paruky pro nemocné děti. Rozhodla se tak s pomocí svých rodičů, kterým stálo za to, oslovit filmaře a zdokumentovat proces, jehož výsledkem je nádherné video Emily Hair. V tomto roztomilém videu jde Emily se svou panenkou do salonu svého strýce, kde si nechá udělat nový sestřih.

„Navrhli jsme Emily, že ji ostřiháme vlasy a darujeme je na paruky pro pacienty s rakovinou. Sedli jsme si a vysvětlili ji, co je to rakovina, a že některé děti ztratili všechny své vlasy, protože jsou opravdu nemocné. Řekli jsme ji, že lidé mohou darovat své vlasy, aby se z nich vyrobily paruky pro tyto děti. Emily byla nadšená, že může sdílet její vlasy."

„Z toho, co udělala Emily, pro nás bylo významné to, že byla ochotna dát něco, čeho měla spoustu, něco, co by mohlo mít pro druhou osobu velký význam. Věříme, že je dobré, když se naučíte dělat svá vlastní rozhodnutí, která inspirují a přináší naději, i když vždycky něco stojí." Líčí celou událost rodiče.

Vlasy pak putovaly do kanadské firmy 360 Hair, která nabízí dětem s rakovinou plně přizpůsobitelné paruky bezplatně. Všechny jsou ručně vázané bez přídavků umělých vlasů a vysoké kvality, příjemci tak vydrží alespoň dva roky bez známek opotřebení. Podle firmy bývá zhotoveno během měsíce 15 – 25 paruk podle toho, kolik se podaří získat vlasů. S parukou putují k příjemci i kontaktní údaje na dárce, aby mu mohl zpět poslat vzkaz.

Roman

redaktor Cool magazine