Trend obézních modelek

Na obálkách časopisů jsme zvyklí vidět pouze hubené modelky, přičemž řada z nich je spojována s poruchami příjmu potravy. Ale ne všichni umělci fotí pouze hubené až skoro vychrtlé modelky. Yossi Loloi je italský fotograf, který ve svém projektu FullBeauty fotí obézní modelky. Modelky jsou krásně nalíčené, upravené a stylizované do pozic, které nepůsobí vulgárně. Avšak i přesto jsou jeho fotky šokující, jelikož lidé nejsou zvyklí na nahotu těchto obézních modelek. 

Ale i některé tyto modelky se proslavily a samotné jejich jméno je značkou. Mezi tyto modelky patří např. Velvet D'Amour nebo Tess Holiday. Obě tyto dívky si svoji kariéru založily na své váze a prohlašují, že jsou se svým tělem spokojené. Na sociálních sítích mají svoje vlastní fanpage, kde nezapomínají přidávat nejnovější fotky a novinky.

Z jednoho extrému jsme přešli do druhého, od vychrtlin k morbidně obézním modelkám. Na jednu stranu bojujeme proti anorexii a bulimii, ale tohle podporujeme? Samozřejmě, tisíc lidí, tisíc názorů. Proč tedy jsou někteří lidé proti anorexii, ale podporují tento nový trend obézních modelek? Nepodporují tím snad opět další nezdravý životní styl? 

Foto: rumspringa.com.br