Tomáš se stal úspěšným podnikatelem už ve 12 letech

Tomáš Vejmola

O Tomášovi Vejmolovi mluvila už řada médií. Tomášovi je dvanáct let, žije v obci Mníšek pod Brdy a chtěl nový počítač. Po jedné návštěvě dětského trhu v Mníšku ho napadlo, že by mohl vyrábět sušená jablka (křižaly). Jablka má rád a v té době měli doma velkou úrodu, se kterou si nevěděli rady. Namísto toho, aby počítač dostal jen tak od svých rodičů, prozradil jim svůj záměr a ti mu s ním začali pomáhat. Mít i svojí stránku na facebooku mu navrhl otec v domnění, že si několik jeho známých přes stránky křižaly zakoupí. Na první objednávku však čekal jen 10 minut. Netrvalo tedy dlouho a 544 pytlíčků, které potřeboval prodat aby si počítač mohl koupit, se mu také prodat podařilo. Přibližně po 13 měsících provozu mají stránky přes 14 300 příznivců.

Křižaly prodává prostřednictvím pošty. Nejdříve je zasílal jen do Česka, pak i na Slovensko, ale objednávky mu přicházejí kupříkladu i s Anglie. Není tedy divu, že má tomáš s prodejem křižal další plány a nejen to, už má i nový cíl. Ale ten je zatím tajný.

Tomáš Vejmola

Tento případ můžeme přirovnat k lidem, kteří každý den nadávají v hospodách na vládu, na počasí nebo na své životní podmínky. Všechnu svoji energii soustředí na nedostatky. Pokud by však začali pro zlepšení situace něco dělat, mohli se z ní už dávno dostat. Kdyby Tomáš čekal, že mu počítač spadne z nebe, s velkou pravděpodobností by ho nikdy neměl. Proto by lidé neměli čekat a spoléhat se na jistoty, ale raději pracovat a nebát se jít za svým cílem. Tomáš je příkladem a inspirací nejen pro dnešní mládež.

Zdroj: Tomášův FB

Roman

redaktor Cool magazine