Sorkinův film o Jobsovi natočí studio Universal Pictures

Sorkinův film o Jobsovi natočí studio Universal Pictures

V novém filmu o zakladateli společnosti Apple měl po odřeknutí role Leonardem DiCapriem hrát Christian Bale. Mezi další adepty patřili například herci Matt Damon, Ben Affleck, Bradley Cooper nebo Cris Bele. „Potřebovali jsme nejlepšího herce v určitém věkovém rozmezí, a to je Chris Bale,“ prozradil Sorkin Bloomberg Television.

Netrvalo dlouho a vyšlo najevo, že ani Christian Bale do hlavní role nakonec obsazen nebude. Tuto prestižní roli ztvární Michael Fassbender, kterého známe z filmu X-Men nebo Prometheus. Natáčení již druhého filmu o Steve Jobsovi proběhne tentokrát pod taktovkou režiséra Dannyho Boylea.

steve jobs a Fassbender

Původně bylo veřejnosti i médiím prezentováno, že tento životopisný film bude točit Sony Pictures, ale další změna nastala, když studio Sony Pictures oznámilo, že svá práva na natočení filmu prodává. Problémy, kteřé se točí kolem filmu však netrvaly dlouho. Takřka okamžitě práva totiž odkoupilo studio Universal Pictures. Danny Boyle tak může začít točit film podle Sokrinova scénáře během několika dalších měsíců.

steve jobs a Fassbender

Sorkin, jehož scénář pro film „The Social Network“ získal Oscara, pracoval na adaptaci Walter Isaacsona, který sepsal životopis Steve Jobse, slibuje, že film bude ještě skutečnější a zajímavější než jeho předchůdce. Nový film zatím nebyl pojmenován.

Roman

redaktor Cool magazine