Procházíte světem každý sám za sebe? Němečtí studenti to vidí jinak.

Motivační video

Be Japy je čtveřice studentů z německého Offenburgu, kteří mají sen pracovat na tom, aby byl svět o něco lepší. Pomáhají formou dobrovolnictví a dárcovství v několika oblastech. Julian, Andreas, Petr a Yannic si přejí, aby lidé otevřeli oči, protože je v dnešní době opravdu potřebné podporovat lidi, kteří se ocitli v obtížné situaci. Různými akcemi se snaží žít svůj sen společně s dalšími lidmi, aby pomohli kolem nás těm, jichž si moc nevšímáme.

Ohlasy na jejich činnost jsou obrovské. Na Youtube má video, dokumentující pomoc bezdomovci, přes 18 miliónů vzhlédnutí. Jasná zpráva světu, že pomoci může jednoduše každý. "Svět potřebuje lidi, jako jsou oni. Obyčejné lidi, kteří jsou pro druhé pravými hrdiny života", komentuje jejich práci příznivkyně.

Be Japy má v současné době dva projekty. Japy Street podporuje bezdomovce skrze hudbu, jak je možné vidět na videu. V blízké době bude rozšířen do několika dalších německých měst. Jeho součástí je také "pletení pro bezdomovce" za spolupráce s pečovatelskou službou v Offenburgu a Freiburgu. Japy Inspiration je aktivitou, jejíž úkol spočívá v šíření těchto myšlenek prostřednictvím sociálních sítí a rozšiřovat komunitu.

 

Roman

redaktor Cool magazine