Apple představí nové výrobky už za dva dny

Apple představí iWatch a iPhone 6

Podaří-li se Apple opět udělat velký rozruch, potvrdí svou pozici, kterou získala díky svým inovativním produktům. Je tomu právě třicet let, kdy v kalifornském Flint centru představil Steven Jobs první Macintosh. Příhodně na stejném místě v úterý 9. září odhalí Apple radu očekávaných produktů. Mezi nimi je očekáván nový iPhone a podle spekulací i iWatch.

Inteligentní hodinky iWatch budou prvním novým produktem, který společnost Apple představí pod  Timothy Cookem, generálním řiditelem Apple, který ve vedení vystřídal před třemi lety Steva Jobse. Podle webu New Yoru Times se očekává, že hodinky budou vyráběny ve dbou velikostech a nabízet okolo deseti snímačů pro sledování zdravotních funkcí a pohybových aktivit. Do náročného výzkumu Apple vynaložil nemalé prostředky, ale výsledkem by mělo být, že senzory mají snímat s mnohem větší přesností než běžná zařízení. Inovace na druhou stranu způsobily, že díky složitému procesu výroby se prodej hodinek iWatch opozdí. Podle nejnovějších informací by se měli začít prodávat začátkem příštího roku.

Apple iwitch

Inteligentní hodinky mají mít dále podle NYT flexibilní displej chráněný safirovým sklem, které je podstatně tvrdší než sklo, bezdrátové nabíjení a stejně jako nové telefony iPhone budou podporovat technologii, která uživatelům umožní platit bezdrátově. Někteří analytici tvrdí, že iWatch bude jeden z nejambicióznějších projektů současnosti.

Apple iPhone 6 concept

Na druhou stranu více informací prosáklo o novém iPhone 6, který bude nabízen ve dvou velikostních provedeních a narozdíl od svých předchůdců budou tenší a dostanou zaoblenější tvary. Základní verze iPhone bude mít 4,7 palcový displej, 64 bitový dvoujádrový procesor A8 s taktem 2GHz a 2GB operační pamětí. Velikost paměti telefonu bude k dispozici v několika provedeních. Kapacita by měla být 16GB, 32GB a 64GB. Obří 128GB paměť dostane údajně iPhone 6 až příští rok. Vyětší verze má mít displej o velikosti 5,5 palců a s dalšími technickými specifikacemi je na tom podobně jako verze základní. Ceny jsou odhadovány od 18 200 kč za základní verzi s 16GB paměti, až po 24 400 kč, za něž si pořídíte iPhone s 5,5 palcovým displejem a pamětí 64GB. Tuto informaci odhalil TK Tech News s odvoláním na čínského operátora.

Apple iPhone 6

V posledních dnech prosakuje celá řada informací o chystaných modelech. Na Youtube bylo dokonce zveřejněno i video, jak bude nový iPhone 6 vypadat. Jedny z nejzajímavějších spekulací nabídl zejména Feld & Volk, který zveřejnil brozuru připravovaného iPhone, prozrazují, že iPhony by měli mít i fotoaparát s optickou stabilizaci obrazu a toto tvrzení dokládá i fotografií samotného modulu fotoaparátu. Feld & Volk je úpravce smartphonu s logem nahryznutého jablíčka, takže má přístup ke všem součástkám a informace tak může být pravdivá.

Na videu Feld & Volk odhaluje údajně skutečnou podobu designu nového iPhone 6.

Roman

redaktor Cool magazine