Padesát odstínů šedi – recenze a 10 věcí, které se vám budou u filmu hodit

Tak zítra to vypuknePadesát odstínů šedi – recenze a 10 věcí, které se vám budou u filmu hodit. Premiéra dlouho očekávaného erotického románu konečně nastala. Pokud se chystáte na tento „sadomaso“ příběh do kina, následujících 8 věcí se vám vyplatí vzít sebou.

Seznam povinné výbavy

Pro ženy

Diazepam – lék na uklidnění

padesat odstinu sede 1

padesat odstinu sede 2

Plenka – co si budeme povídat, každá žena ví, v jakém tónu se tento film nese

padesat odstinu sede 3

Fén – vždyť vy už víte, jak ho použít

padesat odstinu sede 4

Igelitová taška – pokud přece jen nechcete ostatní v kině rušit fénem, stačí si sednout na tuto malou pomocnici, která se vejde do každé kabelky.

padesat odstinu sede 5

Pro muže

Ti z vás, kteří jdou jen proto, aby udělali radost své druhé polovičce a celý film se chystají prospat s výrazem "Ano drahá, neskutečně mě to baví!", by určitě neměli zapomenout..

Sluchátka

padesat odstinu sede 6

Masku na oči

padesat odstinu sede 7

Mobil

padesat odstinu sede 8

Suspenzor – Možná se vám budou některé scény líbit, tak kdyby bylo potřeba něco zakrýt.

padesat odstinu sede 9

Ale pozor, nezapomeňte na to, že to, co uvidíte v tomto filmu, můžete využít ve svůj prospěch.

Poznámkový blok – všímejte si, co se vaší drahé polovičce líbí, a horlivě zapisujte. Může se hodit.

padesat odstinu sede 11

padesat odstinu sede 12

Prezervativ – je jasné, že vaši přítelkyni tento film nastartuje. Třeba být připravený.

padesat odstinu sede 13

Jaké jsou první recenze filmu ?

Není velkým překvapením, že se Padesát odstínů šedi netěší ze zrovna vřelému přijetí. Knižní předloha údajně není žádné umělecké veledílo a ani sebelepší scénárista (v tomto případě na filmu pracovala Kelly Marcel) neudělá z podprůměrného materiálu špičkovou podívanou. Tedy až na čestné výjimky. Jaké výroky nakonec na adresu Padesáti odstínů šedi v režii Sam Taylor-Johnson padají?

"Nehodlám předstírat, že se mi film nelíbil, stejně jako nebudu předstírat, že je s ním vše v pořádku. Ale, když se nad tím zamyslím: tak jde o společenský film a také romantické drama a to je vzácné." Mick LaSalle (San Francisco Chronicle)

Nestoudná a geniálně nesmyslná pohádka ve stylu Popelky s překážkami, Padesát odstínů je stejně tak uvěřitelných, jako Jack a kouzelná fazole, i když tohle je výrazně zvrácenější." Kenneth Turan (Los Angeles Times)

"V marné snaze oslovit, co největší publikum, připravili tvůrci tuhle ukázku banality o téměř vše, co by mohlo působit urážlivě." Peter Howell (Toronto Star)

"Na film, ve kterém jsou lidé spoustu času nazí a věnují se bondáži a dominanci (aniž by někdy působili, že se tomu opravdu oddali), je to dost nuda." Bill Goodykoontz (Arizona Republic)

"Jsem v šoku – v šoku, slyšíte mě? – filmová verze Padesáti odstínů šedi od E.L James je opravdu nudná a uhlazená aférka, která je asi tak erotická jako reklama na Pottery Barn (nábytek a doplňky do domácnosti, pozn. redakce). Je to trest v podobě nudy pro nenasyty." Peter Travers (Rolling Stones)

"Jediné, co Dakota Johnson nezvládá, je extrémně dramatické jméno její postavy – představila Anastasii Steele, jako by se omlouvala." Amy Nichols (L.A. Weekly)

"Možná v dalších dílech bude něco, co připomíná scénář. Zatím je celý film asi tak sexy jako zubní kanálek." Rex Reed (New York Observer)

"My všichni na to můžeme jít ze zvědavosti, ale když se rozjedou závěrečné titulky, vyvstane na mysli jiná otázka: To má být všechno?" Lindsey Bahr (Associated Press)

"Navzdory téměř nekončícímu sexu, jde o velmi neuspokojivé setkání. Studené jako čumák a skoro stejně pitomé." Rafer Guzman (Newsday)

"Film Padesát odstínů šedi je o poznání lépe napsaný, než kniha. Svým způsobem vypadá nóbl, asi jako televizní reklama na olejíček do koupele." Lisa Schwarzbaum (Entertainment Weelky)

"Při sledování nabubřelého a nudného S&M melodramatu můžete mít pocit, že jde o formu mučení." Claudia Puig (USA Today)

"Ze stylového a povětšinou uspokojivého filmu se stane blockbuster a zaslouží si to. Erotická romance Taylor-Johnson s jízlivou Dakotou Johnson a odvážným Jamie Dornanem je zručným destilátem první knihy od autorky James." Inkoo Kang (TheWrap)

"Zmizely nejhorší aspekty knihy a největším překvapením může být to, že Ana a Christian mají smysl pro humor." Sara Stewart (New York Post)

"Líbivé, dobře obsazené a pořádně žhavé, dokud to nezačne být opravdu otravné." Justin Chang (Variety)

"Od Padesáti odstínů šedi jsem čekal hodně věcí, ale ne to, že se budu nudit." Maren Longbella (St. Paul Pioneer Press)

"Vypadá to jako pokračování Twilight, ve kterém věčné obavy z toho učinit někoho nemrtvým, nahradily hrozivě nezáživné řeči o S&M." Robert Levin (amNew York)

"Chybí přislíbená zvrácenost nebo kontroverze a místo toho je to nudné, banální a s chabým scénářem na úrovni porna." Greg Wakeman (CinemaBlend.com)

"Pokud jste se toho obávali, tak ne, film není utrpením. A přestože ve vás neprobudí touhu, tak si s úlevou vydechnete a pomyslíte: Mohlo to být mnohem horší." Connie Ogle (Miami Herald)

"Vytvořit uhlazený film s přístupností R z knihy, která je velmi erotická, je jako natočit film Mamma Mia! bez písní." Richard Corliss (TIME Magazine)

Zdroj: funradio.sk

Aleš

redaktor Cool magazine