Nové tablety Apple iPad Air 2 a iPad Mini 3

iPad Mini 3 a iPad Air 2

Před dvěma dny proběhla konference společnosti Apple na niž její šéf Tim Cook představil řadu softwarových novinek a všemi očekávaný iPad Air 2 a iPad mini 3.

Po zářijovém představení iPhone 6 a hodinek Apple Watch jsme se dočkali nástupce iPadu Air, který dostal název iPad Air 2. Nový tablet nepřináší žádné vyloženě revoluční změny – s několika novými funkcemi je pouze tenčí a výkonější, avšak i nadále se může být právem považován za nejlepší tablet na světě. Po boku Air 2 byl představen iPad Mini 3.

iPadAir2

Design iPadu Air 2 prošel pouze nepatrnými změnami. Největší změnou je samotná tloušťka přístroje, který nyní činí pouhých 6,1 mm. Od staršího iPad Air tak ztratil na tloušťce 18%. Rozlišení a velikost panelu 9,7 palců zůstala byla ponechána jako u předešlého modelu. Displeji přibylo antireflexní opatření, které zlepšuje jeho čitelnost na slunci. Další novinkou je, že zobrazovač, krycí sklo i dotykový panel tvoří společně jednu vrstvu. To má tu vlastnost, že eliminuje odlesky světla o více než polovinu oproti staršímu modelu. Konstrukce tabletu je z broušeného hliníku a obohacena senzorem TouchID.

iPad Air 2 - 5

IPad Air 2 dostal 64bitový procesor Apple A8X, čipset nabídne oproti předešlému modelu o 40% vyšší grafický výkon. IPad Air 2 podporuje službu Apple Pay, což je služba, díky které budete moci platit u obchodníků za zboží prostřednictvím svého zařízení. U iPadu budou prováděny díky snímače prstu TouchID. NFC čip bohužel nemá. Fotoaparát tabletu má rozlišení 8MPx a clonové číslo f/2.4. S iPadem Air 2 budete moci natáčet videou FullHD a pořizovat panoramata do rozlišení 43 MPx. Některé konfigurace jsou vybaveny oproti běžnému wi-fi i podporou nejnovější wi-fi sítě 802.11ac a s vestavěná baterií vám tablet vydrží v provozu až 10 hodin.

iPad Air 2 - 4

Tablet iPad Mini 3 je na tom se změnami velmi podobně. Stejně tak dostal kvalitnější displej eliminující odlesky, zadní fotoaparát s rozlišením 5 MPx a snímač otisku Touch ID, kteý využijete pro placení přes Apple Pay. U datových sítí nechybí ani podpora LTE.

iPad Mini 3
Co se týká ceny, iPad Air 2 je od dnešního dne nabízen ve třech barevných provedeních za cenu od 499 dolarů (v přepočtu cca 13 400 Kč), za niž dostanete iPad se základním 16GB úložištěm. Cena záleží na zvolené konfiguraci. iPad Air 2 s 64GB úložného prostoru vychází na 599 dolarů (v přepočtu cca 16 000 Kč) a s 128 GB pak 699 dolarů (cca 18 600 Kč). Ceny se dále liší i podle přítomnosti nového Wi-Fi  a také LTE. Tablety iPad Air 2 a iPad Minni 3 jsou k dostání na Apple store, kde můžete spatřit všechny dostupné konfigurace.

Roman

redaktor Cool magazine