Nexus 6 a 9 poběží na novém Androidu Lollipop

Nexus 6 a 9, Android Lollipop

Google oficiálně potvrdil název nové verze svého nového operačního systému Android 5.0. Jmenuje se Lollipop. Lollipop přináší v porovnání se současnou verzí systému KitKatu řadu změn. Největší z nich je nový vzhled označovaný  jako Material Design Google, který byl viděn na vývojářské konferenci Google I/O. Nový systém má být díky řadě nových drobností rychlejší, zlepší se výdrž baterie a sníží svou náročnost na operační paměť telefonu.
S novým systémem Android 5.0 Lollipop bylo jako první zařízení představen smartphone Nexus 6, tablet Nexus 9 a multimediální zařízení Nexus Player.

Nexus 6

Smartphone Nexus 6, vyvinul Google s firmou Motorola. Zařízení bude disponovat 5,96 palcovým displejem s rozlišením obrazovky 1440×2560 px při 493 ppi. Pohánět jej bude čtyřjádrový procesor, bude mít 3 GB RAM a 32 GB nebo 64 GB interní paměti.

nexus 6 - 1

Nexus 9

Další z novinek je Tablet Nexus 9, který Google vyvíjel ve spolupráci s firmou HTC. Nexus 9 dostane 8,9 palcový displej s rozlišením obrazovky 2 048×1 536 px. Jádro tvoří 64bitový procesor, k dispozici bude mít 2 GB operační paměti a 16 GB nebo 32 GB interní paměti.

nexus 9

Nexus Player

Poslední novinkou je Nexus Player. Jde o multimediální centrum, které se připojuje k televizi prostřednictvím HDMI vstupu a k domácí wifi síti. Přístroj s tvarem hokejového puku uživatelům umožňuje procházení internetu, sledování filmů, poslech hudby muziky anebo hraní her na televizní obrazovce. Nexus Player se rovněž vybaven novou platformou Android 5.0.

nexus player

Představené zařízení se objeví v prodeji s největší pravděpodobností začátkem listopadu. Nexusu 9 již lze prostřednictvím Google Play předobjednat, ale to platí pouze jen ve vybraných státech. Nexus 6 se objeví na trhu v druhé půlce října a v České republice začátkem listopadu, kde je bude možné zakoupit u prodejců HTC a Motoroly. V ČR si nejspíš počkáme déle: „Nové Nexusy 9 a 6 bude v ČR možné zakoupit u oficiální distribuce HTC a Motoroly. Nového operačního systému Android Lollipop se dočkají i starší zařízení. Aktualizace pro Google Nexus 7 a Nexus 10 je očekávana již 3. listopadu. Ostatní zařízení Nexusu dostanou stejnou aktualizaci v průběhu listopadu.

Roman

redaktor Cool magazine