Nejkrásnější místa Vánoc

Nejkrásnější místa Vánoc

To, že se Vánoce kvapem blíží, všichni poznáme. Obchody se plní vánočním zbožím, z maminčiny kuchyně se line vůně vanilkových rohlíčků a z rádia hraje melodie Last Christmas. Jediné, co nám tu chybí, je sníh. Právě díky tomu na řadu z nás ještě nepřišla ta pravá vánoční nálada. My ale víme, kde jí získat. Existuje totiž řada míst, ze kterých vánoční atmosféra prostě dýchá.

Vánoce Lille

Francouzské město Lille, rozkládající se na řece Deûle, je známé jako jedno z nejvíce osídlených oblastí v Evropě. O Vánocích  nabízí návštěvníkům 80 chatek s tradičními výrobky nebo pokrmy nejen z Francie ale i Québecu. Uprostřed hlavního náměstí najdeme padesáti metrové kolo, na zemi se pak návštěvníci mohou podívat do 3 900 obchůdků.

Zábavný park Tivoli

Zábavný park Tivoli patří mezi nejnavštěvovanější památky Dánské Kodaně. Již od roku 1843 obšťastňuje návštěvníky nádhernými zahradami, které obsahují až 400 000 květin. Najdeme zde 26 atrakcí a můžeme navštívit až 150 koncertů. Přes vánoční svátky si návštěvníci mohou prohlédnout, jak vypadají severské Vánoce, navštívit Santu, nakoupit na trzích a podívat se na vánoční alpskou vesnici.

drážďany

Drážďany, hlavní město Saska, se nachází 200 km od Berlína. Najdeme zde nejstarší německé vánoční trhy. Celkem jich je 12, neznámější z nich Striezelmarkt navštíví za 6 týdnů až 2 miliony turistů. Symbolem drážďanských trhů se stala 14 metrová vysoká pyramida, která je zapsaná v Guinessově knize rekordů. Ochutnat můžeme typickou drážďanskou vánoční štolu, německy Stollen nebo tradiční svařené víno.

colmar

Colmar, město ležící na severovýchodě Francie, se pyšní krásnou architekturou a výborným vínem. O Vánocích najdeme v centru 5 trhů, z toho jeden specializovaný pouze pro děti. Díky překrásně nasvíceným architektonickým památkám se město proměňuje v pohádkové místo.

brugge

Brudggy je belgické město ležící 98 km od Bruselu je od roku 2000 zapsané ve Světovém dědictví UNESCO. O dva roky později bylo společně se španělským městem Salamanca vyhlášeno jako Hlavní město kultury. Ne nadarmo se mu říká Město zamilovaných nebo také Severní Benátky. To samozřejmě o Vánocích platí třikrát tolik. V centru můžeme najít obrovské vánoční trhy, které pokračují ulicemi dál, uprostřed pak veliké kluziště na bruslení.  Na ochutnání zde samozřejmě najdeme belgické vafle, pralinky nebo pivo.