Muž, který tráví každou noc pomoci hladovějícím

Allan Law

Ani horké a chladné počasí neodradí Allana Lawe od své mise, kterou se stala pomoc bezdomovcům a hladovějícím v ulicích města Minneapolis. Každou noc se od 21 do 10 hodiny ranní vydává do ulic, aby těmto lidem rozdával jídlo podle potřeby. Jeho lékař mu přitom doporuči s ohledem na jeho zdravotní stav alespoň na čas této činnosti zanechat, ale to Allan odmítl. Přes noc pracuje proto, že v noci jsou útulky zavřené a lidé bez domova žijící na ulici jsou nejzranitelnější.

Allan Law vášnivě a nesobecky sloužil chudým, zraněným, znevýhodněným dětem a jejich rodinám celý život. Při tom byl také 32 let učitelem a založil organizaci MMR, jejíž vzkazem je: "Suďte naší společnost podle toho, jak se staráme o naše děti a znevýhodněné osoby." Od roku 1967 takto strávil více než 175 000 hodin a podařilo se mu celkově přispět téměř 500 000 dolaru těm, kteří to potřebují. Jeho odhodlání pomoci druhým v nouzi a těžkých časech dává naději tisícům lidí. A to je to, co již více než 44 let ve službách dobrovolnictví dělá.

Podívejte se níže na video, kde můžete spatřit jeho úctyhodnou práci, kterou dělá každý večer.

Allanu se za jeho práci dostalo ocenění Jacqueline Kennedy Onassis Gold Medallion a uznání od 3 amerických prezidentů za jeho veřejné služby.

Roman

redaktor Cool magazine