Módní projekt Anny Palmer a Christine Rizk – návrh lepšího světa

Fashion project

Impulsem ke vzniku projektu pro Annu Palmer a Christine Rizk při studiu práva Harvardu bylo, když se dozvěděly, že každý rok je darováno na charitu oblečení a doplňky o celkové hodnotě téměř 13 miliard dolarů. Ten den se zrodil nápad na nový přístup k charitě i k módě a z jejich společnosti stal lídr v oblasti online dobročinnosti.

Internetový obchod přijímá nové a lehce použité dámské značkové oblečení a doplňky. V centrále je každý zpracován, vyfotografován, nahrán do internetového obchodu. Privátní prodej ušetří členům nemalé finanční částky a každý velký nález znamená cennou podporu pro důležitou věc. 55% výtěžku jde na charitu podle výběru dárce, takže celý projekt není pouze dobrý obchod, členové také získávají dobrý pocit, že dělají správnou věc.

fashion project

„Můžete otevřít svůj šatník, seznámit se s různými druhy dobročinnosti a říct si: Tohle bych chtěla podpořit.“ říká Palmer. „Položka původně zakoupená za 400 dolarů by mohla živit čtyřčlennou rodinu několik měsíců, pokud bude přes módní projekt prodána znovu“, dodává. „Dopad celého projektu je obrovský, to je důvod, proč jsme z něj tak nadšení.“

"Zatímco svět módy bývá spojován s představou něčeho přemrštěného, rozhazovačného a frivolního, za mým businessem vždy stála má víra, že svět módy má potenciál tvořit lepší svět."

Často se začíná s malinkým semínkem nápadu, podnikatelé a návrháři mění způsob, jakým svět nahlíží na potenciál módy a její schopnost zanechat trvalý a silný vliv na společnost, od posílení postavení žen až po boj proti hladomoru. Anna Palmer a Christine Rizk jsou dalším úžasným příkladem toho, jak můžeme využít módu, abychom změnili svět.

Po pravdě řečeno, krása módního projektu spočívá v tom, že altruismus není pouze dodatečně implantován do strategie značky, nebo použit jako líbivé pozlátko, ale vychází z podstaty a ze srdce těchto žen. Způsob jejich podnikání jen dokazuje, že srdce Palmer a Rizk jsou stejně velká jako jejich skříně.

fashion project 3

Tento charitativní online projekt založený v Bostonu od svého vzniku v roce 2012 podpořil přes dva tisíce různých charitativních organizací a také zvýšil svůj kapitál na 7,2 milionů dolarů. Což naznačuje, že módní organizace mohou mít významný vliv.  Možná proto, že duchem tohoto projektu je něco, co nikdy nevyjde z módy – darování.

Jak řekla Palmer, "Fashion Project je o darování, a kdy je lepší čas, darovat něco lidem v nouzi, než v době prázdnin.  Christine a já jsme vytvořily módní projekt, abychom využily sílu módy pro dobrou věc a zvýšily množství peněz pro charitu, jak jen to bude možné. Toho dosahujeme tím, že zapojíme ho hry hodnotu použitého luxusního oblečení. Budeme rádi, pokud všichni v této sezóně něčím přispějete. Ať už darujete nějakou mírně použitou součást svého šatníku, nebo si u nás můžete něco koupit a tím svůj šatník naopak obohatit."

Zdroj: Google user

Roman

redaktor Cool magazine