Mercedes-Benz SLS AMG

Mercedes-Benz SLS AMG

Mercedes-Benz SLS AMG vzbuzuje zájem především u automobilových nadšenců, zaměřených na výkon. Motor 6.3 V8 AMG, který je umístěn mezi přední a zadní nápravou, dělá z roadsteru SLS AMG nejvýkonnější sériově vyráběný osmiválec bez přeplňování na světě. SLS AMG ovšem nevyniká pouze svým výkonem a jízdními vlastnosti, ale i skvělým designem.

Mercedes-Benz SLS AMG

Je nedůležité, zda má Mercedes-Benz SLS AMG podobu kupé s křídlovými dveřmi nebo jde o roadster s variabilní stahovací střechou. SLS AMG má vždy svůj vlastní individuální charakter. Ať už pozorujeme křídlové vnější zrcátka, jež jsou propojena s celkovým designovým konceptem nebo samotný kokpit vozu, u něhož se designeři nechali inspirovat leteckým designem. Automobil svým puristickým stylem a prvotřídními dynamickými kvalitami propujčuje vozu jedinečné charisma.

Mercedes-Benz SLS AMG
Designéři Mercedesu exteriér propracovali tak, že jej může pozorovatel obdivovat z každé perspektivy. Design SLS AMG je dynamický s výraznými liniemi od dominantní přední části přes dokonale rozšířenou kapotu, kokpit, jež je zasazen více dozadu vozidla, až po plochou sešikmenou zadní část. V zavřené podobě dokonale splývá s liniemi vozu. Devět matných barevných provedení SLS AMG je vyráběno za pomoci technologie, jež je inovativní i sofistikovaná. Velmi pěkně působí šedá Designo magno allanite a šedá AMG Monza magno. Za zmíňku stojí i stříbrná AMG alumbeam, odstín připomínající tekuté stříbro.

Mercedes-Benz SLS AMG
Úžasné je i zpracivání samotného interiéru. Značka Mercedes-Benz a AMG společně ztělesňují jednoduchý design, dynamický výkon a čisté emoce. Interiér SLS AMG je kombinací autentické funkčnosti sportovního vozu se stylickými prvky kokpitu letadla. Odhaluje precizní zaměření na detail, množství speciálně vybraných materiálů zdůrazňujících vyjímečný design a řemeslný charakter vozu. Vybavení interiéru je nabízeno v jedenácti originálně zpracovaných liniích.

Mercedes-Benz SLS AMG
Hnací jednotka AMG Drive Unit s řadící pákou AMG E-Select je prominentně umístěná v kovové centrální konzole, která připomíná styl ovládacího panelu tryskového letadla. Přístrojová deska křídlovitého tvaru má čtyři charakteristické vzduchové výdechy a přístroje AMG s bíle podsvícenými kulatými ciferníky. Ty působí na první pohled velitelsky a puristicky. Vysoce kvalitní sedadla sportovního typu mají hořčíkovou kostru a jsou potažena stylovou kůží, dostupnou pro tento vůz v jedenácti liniích.

Mercedes-Benz SLS AMG

Mercedes-Benz SLS AMG

Mercedes-Benz SLS AMG

Zážitek z jízdy Mercedesem-Benz SLS AMG můžete vzhlédnout na videu.

foto: Carisos

Roman

redaktor Cool magazine