Jukari Fit to Fly – fitness metoda s akrobatickými prvky

Chtěli byste začít cvičit a věnovat se nějakému sportu, jenže vás nebaví všední a nezábavné cvičení? V tom případě vyzkoušejte nově rozvíjející fitness metodu Jukari Fit to Fly, která vás skutečně nadchne.

Jukari Fit to Fly je zvláštní cvičení, o kterém jste možná ještě neslyšeli. Do České republiky se dostalo teprve před několika lety a i nyní se tomuto neobvyklému sportu lze věnovat jen v některých větších městech. Ptáte se jak to? Lekce Jukari Fit to Fly totiž vyžadují jedinečné sportovní náčiní a pomůcky. Zapotřebí je především speciální konstrukce zvaná FlySet. Tu si můžete představit jako visutou hrazdu nebo ze školních let všem známé kruhy. Bez této hlavní cvičební pomůcky si bohužel nelze Fit to Fly vyzkoušet.

Cirkusová akrobacie i to je Jukari Fit to Fly!

Samotným autorem konceptu tohoto zábavného cvičení je značka Reebok a Cirque du Soleil. Společnost Reebok se snažila už dlouho vytvořit originální fitness cvičení, které si každý nejen zamiluje, ale které bude i přínosem pro naše tělo. Během cvičení Fit to Fly protáhnete ztuhlé svaly, zpevníte je a posílíte.

Jednotlivé cviky a skoky vznikly na základě pohybů akrobatů kanadské cirkusové společnosti Cirque du Soleil. To může někoho nepříjemně vyděsit. Není se, ale čeho bát. Jukari není jen o „létání“ a akrobatických prvcích. Jedná se také o kombinaci fitness cvičení, posilování a aerobiku.

Cvičení je jednoduché a zároveň efektivní

V Jukari existuje celkem šest základních druhů kroků s různou náročností. Jsou to jak balanční cviky, tak i skoky do výšky a prostoru. Lze je libovolně kombinovat a instruktor si vždy může vymyslet novou variaci těchto šesti kroků. Jiné další výskoky jsou však tak náročné, že je běžná klientela nedovede provést. To je jedno z omezení, které Jukari představuje.

Jukari Fit To Fly

Jak si lekci představit?

V sále speciálně upraveném pro cvičení Jukari, jsou připevněné popruhy s úchyty, do kterých si každý sám upevní hrazdu tak, aby mu vyhovovala její výška. Cvičení začíná rozehřátím a protažením svalů. Rozcvička se často podobá krokům z aerobiku, rozdíl je v tom, že se do cvičení pozvolna zapojuje i hrazda. Následuje zkouška skoků a jejich kombinací. Zpočátku se vám může zdát tempo dost pomalé, ale věřte nebo ne, na konci lekce se budete cítit dost zadýchaně. Náročnost i tempo se postupně zvyšuje a díky zapojení všech svalů – i těch hlubokých, se budete po první lekci cítit trochu vyčerpaně.

V průběhu cvičení samozřejmě lze FlySet upravit, anebo hrazdu vyjmout a cvičit s ní jako s posilovací tyčí. Jukari je většinou doprovázeno tradiční hudbou Cirque du Soleil, takže i díky tomu cvičení nabývá na výjimečnosti.

V čem spočívají hlavní výhody?

Obrovskou výhodou Jukari Fit to Fly je to, že cvičíte pouze s vlastní vahou. Cviky jsou pro tělo přirozené a zapojují i hluboké svalstvo. Nejvíce je však tato fitness metoda zaměřena na paže, svaly zad a břicha.

  • Využívá se pouze váhy vlastního těla
  • CORE trénink – posílení středu těla
  • Intervalový trénink – kombinace kardio tréninku a silového posilování
  • Funkční trénink – trénování pohybů
  • Originální a zábavné cvičení!

Jukari Fit To Fly

Foto: internet