Jako děti si stavěli skrýše, dnes staví úžasné stromové domy

stromové sdomy

Najdeme-li si čas, abychom skutečně studovali přírodu, poznáme, že se v ní objevuje celá řada propojených principů, kterým není snadné porozumět. O to se celý život snaží Andy a Simon Payne. Dva bratři, pocházející z Keni, kde vyrůstali obklopeni krásou přírody, ve které prožili ne jedno dobrodružství. Právě z těchto zkušeností se v nich časem zrodila myšlenka na společnost s jedinou vizí: Přibližovat lidi zpět k přírodě. Dnes už mají za sebou dlouhou cestu. Žijí v Anglii a jejich společnost Blue Forest je předním světovým specialistou v navrhování Tree House a průkopníkem v oblasti organické architektury.

Stomový dům EecoPerch

EcoPerch je koncept společnosti Blue Forest, který je založen na struktuře jejich slavných domů na stromě. Je to ekologická a přírodní geometrie, která maximalizuje vztah mezi vnitřním prostorem a venkovním prostředím. Zajišťuje tak harmonizaci stavby s krajinou a umožňuje pohodlné, ale funkční využití.

ecoPerch

Tyto nádherné domy mohou být posazené mezi stromy, nebo zasazené v úrovni terénu. Jejich pečlivě vytvořený  exteriér je navržen tak, aby hladce splýval s prostředím. Aby se ani design, ani krajina vzájemně nezastiňovali, ale byly ve vzájemné shodě.

ecoPerch 3

Díky tomu, že organická geometrie maximálně využívá prostor, se mohou v domě ubytovat až čtyři osoby. V hlavní místnosti se nachází manželská postel a v další oddělené místnosti se nachází lůžka umístěná nad sebou. Součástí domu je kuchyňský kout s barem, umyvadlem, troubou a varnou deskou, plně funkční koupelna se sprchou, umyvadlem a toaletou. Dům je šetrně vybaven ukládacím prostorem, který je přístupný ze zadní části domu.

ecoPerch 4

Pro stromový dům EcoPerch není zapotřebí zajišťovat žádné stavební povolení a žádat o změnu územního plánu. Je navržen v souladu se zákonem o karavanech a mobilních domech (v případě zahraničí).

ecoPerch 5

Stromový dům Fibonacci

Organický tvar tohoto domu byl inspirován geometrií "Fibonacciho spirály". Jde o logaritmickou spirálu, která se často nachází v přírodě, například v podobě hlemýždího pláště. Tento model umožňuje organismu růst bez nutnosti změny tvaru. Koncepce bere také inspiraci ze struktury domu ecoPERCH, kombinující organické formy se současnými linkami.

 

Fibonacci Tree House 2

Tento dům na stromě se nachází ve Španělsku, má modřínové obložení a je vybaven i moderním kuchyňským koutem s lednicí a vinotékou. Interiér je vzdušný a světlý. Značná část je skleněná, včetně 4 metry dlouhých skládacích posuvných dveří. K domu na stromě navíc patří terasa s dostatkem prostoru pro stůl a židle. Z ní je překrásný výhled na lesní prostranství a okolní zahrady, až k vile majitele stromového domku.

Fibonacci Tree House 1

Fibonacci Tree House 3

Fibonacci Tree House 4

Dům je propojený sítí přes 40 metrů dlouhých lanových mostů s výchozím bodem v půli cesty, odkud vede i 23 metrů dlouhá skluzavka z nerezové oceli. O dobrodružství zde děti nemají nouzi.

Fibonacci Tree House

Stromový dům, kde budete mít klid

Naše srdce žije dlouho rušným životem a při každé příležitosti se nás snaží dostat zpět na klidné místo v přírodě, kde je mu příjemně. Z toho vychází i zcela nová koncepce života na stromě. Klidný dům je stavba nové generace zvukového inženýrství.

Stromový dům

Společnost se vynasnažila podpořit vysoce výkonné technologie a řešení pro snížení nežádoucího šumu a hluku v našem prostředí. Tato technologie, zajišťující spotřebiteli podstatné snížení úrovně zvuku, se jmenuje Quiet Mark. Jde o mezinárodní značku ztělesňující vizi společnosti, postavit dům na stromě, v němž budete skryti před okolním ruchem. Zvuková izolace na vnější straně domu nabízí stejnou zvukovou izolaci jako 30 cm pevná betonová zeď.

Stromový dům

Stromový dům

Vývoj tichého domu je však jen začátkem příběhu o této jedinečné stavbě. Chcete-li dát projektům skutečnou a trvalou hodnotu, která bude poskytovat dětem a jejich rodinám bezpečné a podnětné prostředí, ve kterém si mohou hrát, odpočívat a sdílet svůj společný čas.

Stromový dům

Stromový dům

Roman

redaktor Cool magazine