Inspirace k proměně dětského pokoje

Dětský pokoj - Inspirace

Zařídit dětský pokoj není vůbec žádná snadná záležitost. Dospělí vnímají prostor z jiné perspektivy než děti a nebývají si mnohdy ani vědomi, v jaké míře ovlivňuje dítě prostředí, v němž vyrůstá a jeho vnímání okolního světa. Nemusíte být zrovna návrháři designu, ale určitě je lepší se inspirovat a dodržovat několik zásad, než vytvořit dítěti pokojíček z toho, co najdeme doma nebo v obchodě s nábytkem. Chce to rozvahu a plán.
Dítě je v dětském pokoji více, než kde jinde a podle odborníků na Feng Shui je také potřebné zajistit dobrý tok energie. Poukazují na to, že je za těchto okolností dítě zdravější a šťastnější. AA naopak, v přítomnosti prvků, které blokují tento plynulý tok energie, mohou mít děti časem problémy se spánkem a s imunitou.

Jako zásadní model, kterého bychom se měli při zařizování dětského pokoje držet, jsou barvy. Prostor pokoje by měl být tvořen harmonickámi barvami tak, aby se v něm dítě cítilo dobře. Dlaším prvkem je osvětlení, které by mělo být v pokoji několika druhů v závislosti na denní době. Dalším pravidlem je umístění dětské postýlky v pokud možno nejvzdálenější části od dvěří a elektrických zařízení. Nezanedbatelnou roli hraje i použití přírodních materiálů při tvorbě pokoje.

U dětského pokoje zpravidla nezáleží na uspořádání prvků jako spíše na tom, jak všechny prvky či celek na vás a dítě působí. Samozřejmě platí, že pokoj tvoříme i s ohledy na zájmy a koníčky dítěte. Z velké části se proto řídíme jeho přáním a potřebami. Pro inspiraci uvádíme několik takových ukázek.

Dětský pokoj - Loď

Dětský pokoj - Loď

Dětský pokoj - Loď

Dětský pokoj

Dětský pokoj

Dětský pokoj

Dětský pokoj

Dětský pokoj

Dětský pokoj

Dětský pokoj

Dětský pokoj

Dětský pokoj

Dětský pokoj

Dětský pokoj

Roman

redaktor Cool magazine