Hotely, kam budete chtít zavítat – II.díl

Jade Mountain, St. Lucia

Další díl z několikadílného seriálu, popisujícího v krátkosti nejzajímavější luxusní i přírodní hotely na světě.

1 | Jade Mountain, St. Lucia

Hotel má 29 apartmánů a je ceněn pro svou architekturu a design, dlouhé bazény a jedinečný výhled. Postaven v klidném prostředí na útesu poskytuje překrásný výhled na barevné hory Teal v Karibském oceánu. Tento výhled máte přímo z ložnice, ze které můžete vstoupit rovnou do bazénu. V hotelu se nachází lázně, posilovna, tenisový kurt, zahrada a omezený internet u recepce. V místě nenajdete mobilní signál ani žádné televizory nebo Wi-Fi. Rozkládá se na upraveném 600 akrovém pozemku. Vyhlášení kuchaři zde pořádají pravidelné kulinářské akce, včetně výprav po ostrově za sběrem surovin, kurzy vaření, rybářské výlety a kurzy na kterých se můžete naučit například výrobu čokolády.

Jade Mountain 2

2 | Hotel Moulin de Roc, Francie

Ve Francouzském regionu Akvitánie nejdete maskovaný stromy na stinných březích řeky Dronne a 10 minut od Brantôme, ležet starý mlýn, přeměněný na neuvěřitelně kuriózní hotel jehož součástí je i vyhlášená restaurace se venkovním posezením, oceněná Michelin. Zachovalé části starého mlýna, malebný potok, krásně upravené a udržované okolí a pozorný perzonál jsou přednosti, které si návštěvníci tohoto romantického hotelu vychvalují nejčastěji.

Moulin de Roc 1

Moulin de Roc 2

3 | Kauri Cliffs, Nový Zeland

Tato chata je podle čtenářů CNN nejlepším hotelem na světě. Podle jiných, zejména těch, kteří zde byli ubylováni, se nachází na jednom z nejkrásnějších míst na planetě. Chata se nachází v poměrně vzdáleném místě necelé čtyři hodiny autem od Aucklandu. V blizkém okolí naleznete jedno z nejlepších světových golfových hřišť. Místo je rovněž proslulé vysokou úrovní služeb, širokou nabídkou volnočasových aktivit a vynikající restaurací.

Lodge at Kauri Cliffs 1

Lodge at Kauri Cliffs 3

Lodge at Kauri Cliffs 4

4 | Ritz Carlton Laguna Niguel, Kalifornie

Moderní hotel na pobřeží Kalifornie stojící na útesu s výhledem na Tichý oceán. Hotel nabízí luxusní pobyt, stylovou restauraci a lázně a je šitý na míru pro turisty, kteří touží mít snadný přístup k pláži. Nachází se v půli cesty mezi Los Angeles a San Diego, podél pobřeží Dana Point.

Ritz Carlton Laguna Niguel 1

Ritz Carlton Laguna Niguel 2

5 | Lion Sands, jížní Afrika

Lion Sands je vzrušující venkovní, zcela nekrytý přírodní hotel. Pokoje musí být ve výšce, neboť se nachází v safari  národním parku Kruger v jížní Africe, kde spolu s hosty žijí lvi, sloni a další zvířata. Jeho chaty a pokoje jsou velmi krásné a samotné místo zaručuje relaxaci, na kterou jen tak nezapomenete. 

Lion Sands 3

Lion Sands 1

Lion Sands 2

6 | Hotel Firenze, Florencie, Itálie

Vstoupit do italského hotelu Firenze je jako kdyby jste se vrátili zpět v čase. Skládá se ze dvou zrekonstruovaných renesančních budov, zahalen do atmosféry velkolepého umění. Poloha hotelu návštěvníkům umožňuje dostat se do všech důležitých míst rekreační destinace pěšky v minimálním čase. Krása hotelu, odpočinek a relaxace jsou nedůležitější předností hotelu, neboť o perzonálu a službách to bohužel říct moc nelze.

Hotel Firenze, Florencie 1

Hotel Firenze, Florencie 2

7 | Los Algarrobos, Ekvádor

Na San Cristobal, nejvýchodnějším ostrově souostroví Galapág se nachází Los Algarrobos, zajímavá stavba, kterou navrhli architekti José María Sáez + Daniel Moreno Flores. Nabízí restauraci a vhodný odpočinek pro každého hosta v jednolůžkovém nebo dvoulůžkovém pokoji.

Casa Los Algarrobos 2

Casa Los Algarrobos 1

8 | Cascata Del Mulino, Toskánsko

Horel Cascata Del Mulino se nachází ve starobylém lázeňském městě Saturnia. Prameny teplé vody celoročně stékají dolů, krásná příroda v okolí, vůně síry. Vydáte-li se kousek pěšky dolů do těchto přírodních horkých pramenů, ocitnete se vedle starého mlýna. Cascata Del Mulino je krásné lázeňské místo, vhodné pro odpočinek a rekreaci.

Cascata Del Mulino 2

Cascata Del Mulino 1

9 | St. Regis, Lhasa, Tibet

St. Regis se nachází 12 000 stop nad mořem. Tento tradičně tibetský hotel nabízí překrásný výhled na Potala Palace a Jokhang. Hosté hotelu mohou obdivovat klid a krásu tibetské kultury, nádherné řemeslné architektonické detaily a tradiční tibetské bylinné léčby. Středisko je navrženo tak, aby vzdalo hold této mystické a historické zemi. Hosté se mohou připojit k cvičení jógy, k ranním a večerním rituálům, absolvovat kurzy vaření a jinak si užívat atmosféry tohoto místa.

St. Regis 1

St. Regis 2

10 | Zarafa Safari Camp, Botswana

Krajina jížní Afriky je nádherná a pobyt v přírodě této krajiny je to nejlepší, co můžete pro svůj odpočinek udělat. Zarafa má pouze čtyři luxusní stanové apartmá a každé z nich disponuje malým soukromým bazénem. Každý stan má také vlastní minibar a velkou verandu s výhledem na Zibadianja Lagoon. Zarafa Camp je proslulý pro jeho pozoruhodnou koncentraci volně žijících živočichů, zejména dravců.

Zarafa Safari Camp, Botswana 1

Zarafa Safari Camp, Botswana 2

Zarafa Safari Camp, Botswana 3

Roman

redaktor Cool magazine