Hotely, kam budete chtít zavítat – I.díl

Hotely, kam budete chtít zavítat

Na světě je spousty míst, kam by se člověk rád vypravil. Připravili jsme pro vás v několikadílném obrázkovém seriálu výčet těch nejzajímavějších hotelů, které vás určitě nezklamou.

1 | Le Méridien – Bora Bora

Hotel s výhledem na horu Otemanu v leží v klidném prostředí cca 5 minut od ostrova Bora Bora, který je součástí Francouzské Polynísie. Je součástí souostroví, jehož deštivé svahy zarůstá džungle a v údolích rostou háje mohutných tahitských kaštanů. Polynésané ostrov kolonizovali přibližně před 1100 lety a dodnes se na něm zachovalo několik starobylých chrámů. Toto vyhlášené místo však není pro dovolenou nijak laciné. 14-ti denní pobyt nabízí cestovní kanceláře v průměru za 200 000 korun.

Le Méridien – Bora Bora

Le Méridien – Bora Bora

Le Méridien – Bora Bora

2 | Conrad Rangali Island Resort – Maledivy

Jedinečný hotel, jediný svého druhu, najdete u ostrova Rangali poblíž Irska. Ten je obklopen tyrkysovými vodami Indického oceánu, které jsou domovem žraloků, verlyb, delfínů, želv a obrovských korálových útesů. Hotel Conrad Rangali Island nabízí luxusní ubytování pod vodní hladinou i mnoho aktivit na souši překrásného tropického ostrava Rangali.

Conrad Rangali Island Resort

Conrad Rangali Island Resort

3 | Ladera Resort – Svatá Lucie

Ladera Resort najdete ve svahu hory St. Lucie s nádherným výhledem na hory Piton a Karibské moře. Ladera je postavena z tropických tvrdých dřevin, kamene, dlaždic a svém vzhledem zcela zapadá do přirozeného prostředí. Apartmány, vybaveny francouzským nábytkem z 19 století nebo replikami, vytvořenými místními řemeslníky, jsou ponechány ze západní strany otevřené. Vše je užíváno z místních zdrojů. Ať už se jedná o materiály, které byly použity ke stavbě, tak i jídlo, které vám v tomto malebném hotelu připraví. Ladera Resort se nachází na seznamu světového dědictví UNESCO.

Ladera Resort

Ladera Resort

Ladera Resort

4 | Grand Hotel Timeo – Sicilie

Grand Hotel Timeo se nachází na východním pobřeží Sicílie ve městě Taormina. Je postaven v kopci a disponuje výhledem na záliv, město, řecké divadlo a sopku Etnu. Grand Hotel Timeo je skvostem antické architektury. Na pěti akrech hotelové zahrady najdete například intimní wellness centrum, kde se nabízí relaxační masáže nebo koupele s květinovými a ovocnými esencemi. Skvelé místo pro dovolenou v Itálii, kde vám spříjemní pobyt dokonalý servis a dobré jídlo. Grand Hotel Timeo jeden z mála hotelů, kde můžete na snídani dostat klasické sicilské granitu.

Grand Hotel Timeo, Sicily

Grand Hotel Timeo, Sicily

Grand Hotel Timeo, Sicily

5 | Jeskynní hotel – Jamajka

Jeskynní hotel je komplex jeskyní ve vápencových útesech. Najdete je v jamajském Nergilu v těsné blízkosti Atlantského oceánu. Je především ideálním místem k romantickému pobytu. Večeře při svíčkách, na útesech, o které se z hlasitým šuměním tříští mořské vlny, stěny zkamenělé důkazy starověkého mořského života, příjemné prostředím, chránící od horkého jamajského slunce..

The Caves, jamaica

The Caves, jamaica

6 | Aqua Dome – Rakousko

Rakouské středisko Sölden patří mezi nejlepěí lyžařská a snowboardová střediska Evropy. Nabízí přes 150 km skvěle upravených sjezodvek a 33 lanovek. Mimo to má hned tři třítisícovky. Jsou to Gaislachkogl, Tiefenbachkogl a Schwarze Schneide. Právě ve středisku středisku Sölden, které ocení všichni nadšenci zimních sportů, naleznete moderní lázeňský wellness hotel Aqua Dome. Pozorovat zde západ slunce z otevřených bazénů s termální vodou o 34-36 stupních je naprosto úžasné.

Aqua Dome - Rakousko

Aqua Dome - Rakousko

7 | Anantara Golden Trangle Elephant – Thajsko

Kemp a hotel Anantara Golden Triangle Elephant je také znám jako Elephant Camp. Odtud si odnesete nezapomenutelné zážitky a jedinečné zkušenosti. Můžete se zde naučit jezdit na slonech. Dozvíte se, jak zkušený Mahut může vést svého slona pomocí přibližně 70-ti příkazů a lehkých doteků za uchem a až vám skončí výuka, můžete se koupat v řece, vydat se na procházku do původních lesů nebo k malebným rýžovým polím.

Anantara Golden Triangle Elephant - Thajsko

Anantara Golden Triangle Elephant - Thajsko

8 | Giraffe Manor – Keňa

Giraffe Manor byl postaven jako skotský lovecký zámeček na panství o velikosti 61 hektarů z něhož se v roce 1983 stal hotel a domov pro ohrožené žirafy Rothschild. Nachází se přibližně 20 km od města. Pozemek, jehož okolí tvoří lesy, je také domovem více než 180 druhů ptáků a v sousedství David Sheldrick pečuje o osiřelé slony a nosorožce. Místní štamgasti rádi navštěvují hosty hotelu, zejména při večeři.

Giraffe Manor - Keňa

Giraffe Manor - Keňa

9 | Hotel Kakslauttanen – Finsko

Hotel Kakslauttanen najdete v regionu Saariselkä Fell na území finského Laponska. V komplexu se nachází několik borovicových dřevostaveb s elegantními a romantickými apartmány, jejichž součástí je i sauna. Svatební komory, což jsou útulné chatky v zemi, jakoby je postavili lesní trollové, byly používány pro bydlení ve Finsku od středověku. Opodál se rozkládá několik řad iglů. Noci v iglů jsou nevšedním zážitkem i v zimním období. Těžko kde jinde máte možnost usínat pod klenbou tisíců hvězd anebo, pozorovat polární záři než usnete. Oceníte i výtečnou hotelovou restauraci, v niž vám sobí maso nebo lososa připraví na dřevěném uhlí.

Kakslauttanen, Finsko

Kakslauttanen, Finsko

Kakslauttanen, Finsko

10 | Marina Bay Sands, Singapur

Marina Bay Sands je unikátní Singapurský hotel, který byl postaven za neuvěřitelných 4,7 miliardy amerických dolarů a je tak nejdražší stavbou světa. Ikonická stavba hostům nabízí galerii, divadlo, kasino, zábavné podniky, restaurace a obchody. Jde o architektonický skvost nabízející luxusní ubytování a samozřejmě nádherný výhled na Singapur, kterým se můžete pokochat například ve výšce 200 metrů ze SkyParku, místa s restaurací, zahradou a bazénem, přesahujícím stavbu o 150 metrů.

Marina Bay Sands - Singapur

Marina Bay Sands - Singapur

Marina Bay Sands - Singapur

Roman

redaktor Cool magazine