Hobit: Bitva pěti armád

Hobit: Bitva pěti armád

Hobit se stal nelegálně nejstahovanější film v historii. Kvůli natáčení se stávkovalo a sepisovali se petice, výdaje na natáčení zahýbaly s novozélandskou měnou a Hobitín přilákal miliony turistů. Poslední díl trilogie však neměl cestu k divákům tak rovnou jako jeho předchůdci. Během roku se změnil název filmu a ani s datumem premiéry to nebylo jednoznačné. Z původně zamýšleného roku 2015 se premiéra přesunula a česká kina začnou promítat Hobita od 11.12.2014.

Oficiální synopse:
Hobit: Bitva pěti armád, přináší epický závěr dobrodružství Bilba Pytlíka, Thorina Pavézy a celé trpasličí výpravy. Trpaslíci z Ereboru znovu získali rozsáhlé bohatství své domoviny, ale potom, co vypustili na bezbranné muže, ženy a děti Jezerního města strašlivého draka Šmaka, musí čelit následkům. Jak podléhá dračí nemoci, je Thorin Pavéza, král pod Horou, ochotný obětovat přátelství i čest hledání arcikamu. Když se Bilbovi nedaří Thorina přivést k rozumu, je nucený učinit zoufalé a nebezpečné rozhodnutí. To ještě neví, že na obzoru číhá ještě větší hrozba. Pradávný nepřítel se vrátil do Středozemě. Sauron, temný pán tajně vyslal k Osamělé hoře legie skřetů. Kolem stále rozhádanějších trpaslíků, elfů a lidí se stahuje temnota, a pokud nechtějí být zničeni, musí se sjednotit. Zatímco pět velkých armád vstupuje do války, Bilbo musí bojovat o život svůj i svých přátel.

hobit 3

Po Hobitovi očekávají věrní fanoušci natočení Silmarillionu, který je menší učebnicí dějepisu Tolkienovo světa. Jestli tomu tak v budoucnu opravdu bude, ukáže čas. V současnosti je známo, že Tolkienovi potomci nechtějí společnosti Warner Bros na natočení Silmarillionu prodat práva. Dobrou zprávou také je, že společnost Fox Searchlight a Peter Chernin Peter Jackson v budoucnosti plánují natočení životopisného snímku o J. R. R. Tolkienovi.

Aleš

redaktor Cool magazine