Gregory Kloehn vyrábí z odpadu přístřešky po lidi bez domova

Gregory Kloehn

Gregory Kloehn byl původně sochař. Dnes zpracovává vyřazené věci k výrobě zářivých přístřešků, které využívají osoby bez domova. I malý vlastní svět múže znamenat hodně pro toho, kdo je na ulici.

V mnohých městech a oblastech mají převládající problém s lidmi bez domova. S nutností rozšíření útulků pro tyto lidi se potýká i Oakland v Kalifornii, rodné město zručného a tvůrčího umělce Gregory Kloehna, kterého jednoho dne napadlo praktické a nápadité řešení – výstavba obytných přístřešků pro lidi bez domova. Gregoryho začal hromadit použitelné věci z nelegálních skládek odpadu a shánět různé vyřazené věci po celém městě, aby snížil nákladnost celého stavebního procesu. Staré popelnice, palety, postele, mikrovlnka, sporák, dřez, poličky, záchod – to všechno najednou bylo k mání a připraveno k použití na to, aby někomu udělalo radost.

Gregory Kloehn

Gregory Kloehn se již dnes věnuje stavbám přístřešků pro lidi bez domova na plný úvazek. Jeho přístřešky jsou barevné a přinášejí tak pocit živosti. Dveře přístřešků jsou zdobeny okny nebo zrcadly, které přináší do obydlí světlo, zatím co zámky zase pro své obyvatele přináší pocit soukromí a bezpečí. Stavby nejsou nijak velké, ale lze v nich docela dobře pobývat. Samotný Gregory v jednom z nich nějaký čas bydlel. Veškeré přístřešky jsou mobilní, takže je ideální i pro ty bezdomovce, kteří raději žijí kočovným životem.

Gregory Kloehn - 1

Gregory Kloehn - 2

Gregory Kloehn - 3

Gregory Kloehn - 4

Gregory Kloehn - 5

Gregory Kloehn - 6

Gregory Kloehn - 7

Gregory Kloehn - 8

Gregory Kloehn - 9

Roman

redaktor Cool magazine