Co mají Walt Disney a Einstein společného ?

Co mají Walt Disney a Einstein společného

Thomas Edison, Michael Jordan, Walt Disney, Albert Einstein, The Beatles a další nejdříve neuspěli, než se stali světově proslulými. S neúspěchem se setkáváme všichni. Bývá to nepříjemné a ubíjející setkání, které hodně lidí zcela odradí od dalších pokusů svůj život změnit.

The Beatles čelili řadě potíží a neúspěchu. Michaela Jordana na střední škole vyhodili z basketbalového týmu, ale nezlomilo ho to a přestoupil, díky čemuž se nakonec stal nejlepším basketbalistou historie. Thomas Alva Edison na své cestě k vynalezení žárovky zaznamenal přes deset tisíc chybných pokusů, než uspěl.

Walt Disney do svých čtyř let nemluvil, ve škole mu jeho učitelka říkala, že z něj nikdy nic nebude a pak ho vyhodili z novin, protože mu podle nich chyběla představivost a talent. Albertu Einsteinovi zemřela snoubenka, neuspěl v podnikání a nervově se zhroutil.

Všechny příklady mají jedno společné. Tím je ochota podstoupit riziko a láska k tomu, co dělali. Jak řekla J. K Rowling, autorka Harryho Pottera:

“Možná nikdy nebude mít takový neúspěch, jaký potkal mě. Ale některé neúspěchy v životě jsou nevyhnutelné. Je nemožné žít bez neúspěchů, pokud ale nežijete tak opatrně, jako byste vlastně nežili vůbec. V takovém případě jste dosáhli absolutního neúspěchu."

Váš životní příběh může být podobný, pokud se nevzdáte a Henry Ford by pravděpodobně ještě dodal: “Ať si myslíte, že můžete, nebo že ne, máte pravdu”.

Roman

redaktor Cool magazine